Trendy w makijażu: Najnowsze techniki i kolory sezonu

Uroda

Najnowsze trendy w makijażu: odkryj najnowsze techniki i kolory sezonu

Makijaż odgrywa ogromną rolę w codziennej pielęgnacji i podkreślaniu własnej urody. Każdy sezon przynosi ze sobą nowe trendy, które warto wypróbować. W tym artykule omówimy najnowsze techniki i kolory, które są niezwykle popularne w świecie makijażu w tym sezonie.

 1. Naturalny makijaż: less is more
  W tym sezonie obserwujemy powrót do naturalnego wyglądu. Makijaż no-makeup stał się bardzo popularny. Idea tego trendu polega na podkreśleniu naturalnej urody, ukrywając niedoskonałości za pomocą delikatnego podkładu, korektora i transparentnego pudru. Celem jest stworzenie wrażenia, że na twarzy nie ma nałożonego makijażu.

 2. Konturowanie “soft glam”
  Technika konturowania nadal jest jednym z najważniejszych trendów w makijażu. Jednak w tym sezonie preferuje się bardziej subtelne konturowanie. Technika “soft glam” polega na delikatnym konturowaniu kości policzkowych, nosa i żuchwy, aby nadać twarzy subtelny wymiar. Stosuje się brązowy cień do konturowania i róż w ciepłych odcieniach do podkreślania kości policzkowych.

 3. Neonowe kolory na oczach
  Jeśli chodzi o kolory, w tym sezonie neonowe odcienie są absolutnym hitem. Intensywne żółcie, różowe, zielone czy pomarańczowe cienie na oczach nadają makijażowi świeżego i odważnego wyrazu. Można je połączyć z delikatnym konturowaniem i naturalnym podkładem, aby stworzyć efektowny kontrast.

 4. Graficzny eyeliner
  Eyeliner to absolutny must-have w sezonie. Jednak w tym roku to nie tylko klasyczny czarny cienki eyeliner jest na topie. Trendem są nietypowe i odważne linie na powiece, które tworzą ciekawe efekty. Od prostej i dwuliniowej kreski, po geometryczne wzory – możliwości jest wiele. Graficzny eyeliner dodaje charakteru i nowoczesności całemu makijażowi.

 5. Perfekcyjne brwi
  Brwi odgrywają ogromną rolę w całym makijażu. W tym sezonie preferuje się pełne, naturalne brwi. Technika “fluffing” pozwala na stworzenie efektu puszystych brwi. Aby osiągnąć ten efekt, można użyć żelu do brwi i pędzelka do ich rozczesania w górę. W ten sposób uzyskujemy naturalny i modny wygląd.

 6. Efekt “glass skin”
  Glass skin, czyli efekt szklanej skóry, jest coraz popularniejszy w świecie makijażu. Idea polega na uzyskaniu idealnie gładkiej i promiennej skóry, przypominającej efekt szkła. Aby to osiągnąć, należy zastosować odpowiednie produkty, takie jak baza nawilżająca, krem BB i rozświetlacz. Efekt “glass skin” jest niezwykle naturalny i subtelny.

 7. Trendy w manicure
  Nie można zapomnieć o dwóch najnowszych trendach w manicure. Pierwszy z nich to minimalistyczne wzory. Delikatne linie, proste kształty i pastelowe odcienie są bardzo modnym wyborem. Drugim trendem są paznokcie ombre. Gradientowe połączenie różnych kolorów na paznokciach tworzy efektowną stylizację.

Podsumowując, trendy w makijażu są różnorodne i odpowiadają różnym stylom i preferencjom. Od naturalnego wyglądu po odważne neonowe kolory – wybór należy do Ciebie. Niezależnie od tego, którą technikę czy kolor wybierzesz, najważniejsze jest, abyś czuła się komfortowo i pewnie we własnej skórze. Przetestuj nowe trendy i eksperymentuj ze swoim makijażem, aby odkryć swoje ulubione. Niech twój makijaż mówi o Tobie!